Ochrona własności intelektualnej w internecie
Ponownie poświęcamy całe wydanie Portalu Procesowego kwestiom związanym z ochroną własności intelektualnej w internecie.
W tym wydaniu piszemy m.in. o tym, jak korzystać z bogactw internetu, nie ryzykując naruszenia praw własności intelektualnej, czyli jakie są zasady dozwolonego użytku prywatnego w przestrzeni cyfrowej. Wyjaśniamy, kiedy można bezpiecznie zamieścić link do cudzego utworu, a kiedy trzeba mieć na to zgodę właściciela praw autorskich. Omawiamy orzecznictwo dotyczące używania domen i metatagów odpowiadających znakom towarowym konkurentów i piszemy, kiedy zarejestrowanie domeny może zostać uznane za rejestrację w złej wierze. Opisujemy kontrowersyjny wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka dotyczący odpowiedzialności portalu internetowego za komentarze użytkowników. Piszemy też, czemu przy ochronie praw własności intelektualnej w internecie warto skorzystać z narzędzi prawa karnego.
O ochronie własności intelektualnej w internecie pisaliśmy już na Portalu Procesowym. Zachęcamy do pobrania publikacji poświęconej temu tematowi.