Sylwia Paszek
W jaki sposób oznakować obniżkę cen towarów
28.04.2011
life sciences
Czy sprzedawca detaliczny oferujący towary po obniżonej cenie jest zobowiązany publicznie informować o przyczynie obniżki?
Kiedy oznakować produkt w języku polskim
07.04.2011
life sciences
Czy oznakowanie towarów konsumpcyjnych w języku polskim zależy od swobodnej decyzji sprzedawcy detalicznego, czy też jest jego prawnym obowiązkiem?
Jakie zasady stosować w monitoringu sklepów detalicznych
31.03.2011
life sciences, ochrona danych osobowych
Czy przedsiębiorcy mogą swobodnie stosować monitoring w obiektach handlowych, czy też jest to działanie restrykcyjnie regulowane prawem?
Kiedy należy oznaczać ceną indywidualne opakowania lub egzemplarze towarów
03.02.2011
life sciences
Czy oznaczanie ceną każdego opakowania lub egzemplarza towaru jest dobrowolną decyzją przedsiębiorcy, czy też stanowi prawnie uregulowany obowiązek? Kiedy cenę można zastąpić kodem kreskowym?
W jaki sposób prawidłowo prezentować ceny detaliczne towarów
27.01.2011
life sciences
Czy prezentowanie cen w miejscu prowadzenia sprzedaży detalicznej towarów jest regulowane prawnie, czy też zależy od inwencji przedsiębiorcy?
Kiedy inspekcja handlowa może zatrzymać partię produktu
13.01.2011
life sciences
Czy inspektorzy inspekcji handlowej mogą w toku kontroli zatrzymać partię produktu na czas potrzebny do stwierdzenia, czy produkt spełnia właściwe wymagania jakościowe?
Kiedy sprzedawca detaliczny poniesie koszty badań laboratoryjnych produktu
09.12.2010
life sciences
Sprzedawca może być zobowiązany do poniesienia kosztu badań laboratoryjnych, gdy zarządzi je inspektor inspekcji handlowej w toku kontroli prowadzonej u przedsiębiorcy, a wynik badań wykaże, że produkt nie spełnia wymogów jakości i bezpieczeństwa.
Kiedy wyrób ceramiczny może być produktem niebezpiecznym
02.12.2010
life sciences
Niebezpieczny może okazać się wyrób ceramiczny przeznaczony do kontaktu z żywnością, który uwalnia do środków spożywczych swoje składniki, a w szczególności te istotnie zagrażające zdrowiu ludzkiemu: ołów i kadm.
Jakich formalności powinien dopełnić przedsiębiorca, który wprowadził na rynek produkt, który nie jest bezpieczny
10.11.2010
life sciences
Czy przedsiębiorca ma obowiązek powiadomienia organów administracji publicznej o wykryciu niebezpieczeństwa związanego z produktem?
Jak usunąć zagrożenie stwarzane przez produkt niebezpieczny będący w obrocie
28.10.2010
life sciences
Czy eliminowanie zagrożeń stwarzanych przez produkt niebezpieczny powinno być aktywnie realizowane wyłącznie przez producenta czy także przez dystrybutorów: hurtowników i detalistów?
Jak zapobiec zagrożeniu, które stwarza produkt niebezpieczny znajdujący się w obrocie
21.10.2010
life sciences
Podstawowym sposobem eliminacji zagrożenia stwarzanego przez produkt niebezpieczny jest wycofanie go ze sprzedaży (kanałów dystrybucji), a także od konsumentów. Często jednak tak daleko idące środki nie są konieczne.
Kiedy wyrób włókienniczy może być produktem niebezpiecznym
16.09.2010
life sciences
Niebezpieczny może okazać się wyrób włókienniczy wytworzony z użyciem zabronionych związków chemicznych, powodujący zatrucie lub reakcję alergiczną użytkownika. Przyczyną braku bezpieczeństwa może też być wada konstrukcyjna lub zła jakość materiału.