Strony postępowania przed sądem administracyjnym

Co można zaskarżyć do sądu administracyjnego?

Sądownictwo administracyjne w Polsce

Przebieg postępowania karnego
Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie? Co się dzieje w postępowaniu przygotowawczym, głównym, odwoławczym i wykonawczym?

Oskarżony
Jakie prawa ma oskarżony? Czy oskarżony może składać wnioski dowodowe, zadawać pytania osobie przesłuchiwanej i odmówić składania wyjaśnień?

Podejrzany
Kim jest podejrzany? Jakie obowiązki ma podejrzany? Z jakich praw korzysta podejrzany? Jakie środki zapobiegawcze można zastosować wobec podejrzanego?

Pokrzywdzony
Jaki jest status pokrzywdzonego w postępowaniu karnym? Jakie możliwości działania ma pokrzywdzony w sprawie karnej? Jakie obowiązki ma pokrzywdzony w sprawie?

Specyfika postępowań karnych
Jakie sądy rozpoznają sprawy karne? Kto prowadzi postępowanie karne? Kto uczestniczy w postępowaniu karnym?

ADR
W Polsce ADR (ang. Alternative Dispute Resolution – alternatywne sposoby rozwiązywania sporów) jest uznawany za sposób rozwiązywania sporów odrębny od arbitrażu. Polskie przepisy proceduralne przewidują dwa sposoby rozwiązywania sporów oparte na ADR: zawezwanie do próby ugodowej oraz mediację.

Po wyroku
Jak bronić się przed wykonaniem niekorzystnego wyroku lub postanowienia? Jak się wnosi apelację? Kiedy przysługuje skarga kasacyjna? Co można zrobić, gdy termin do podjęcia czynności już minął? Czym jest natychmiastowa wykonalność wyroku?

Zabezpieczenie roszczeń i dowodów
Jak można wzmocnić swoją pozycję w procesie? Kto i kiedy może żądać zabezpieczenia roszczenia? Co powinien zawierać wniosek o zabezpieczenie roszczenia? Czym kieruje się sąd, rozpoznając wniosek? Czy można zabezpieczyć roszczenie dochodzone za granicą?

Dowody
Czy wszystkie dowody muszą być przedstawione od razu? Jakimi dowodami można się posługiwać? Przeprowadzenie dowodów dla postępowań zagranicznych
